V četrtek, 22. 4. 2021, je ob 17. uri preko aplikacije ZOOM potekala zaključna prireditev Literarnega natečaja Bodi pisatelj/pisateljica 2021. Moderiral jo je slovenski pisatelj Boštjan Gorenc – Pižama.

Na natečaju sta sodelovala tudi dva učenca naše šole, in sicer sedmošolec Rožle in osmošolec Tjaš. Rožle je že drugo leto zapored prejemnik posebne omembe za kratko zgodbo Ljudje z morja.

Obrazložitev žirije: Rožletova zgodba se za razliko od večine ne vživlja v »drugačne« iz odlomka, ampak na tiste na drugi strani: razvajene, bogataške frajerje, ki sicer nimajo pojma, a so tako polni samih sebe, da se jim zdi, da je cel svet njihov. Ob stiku z realnim življenjem, trdim delom in celo nevarnostjo se tako skupina prijateljev nauči marsičesa novega o svetu in soljudeh.

Za napisani literarni deli jima iskreno čestitamo in želimo veliko ustvarjalne domišljije tudi v bodoče.

Besedilo in fotografije: Irena Daugul, mentorica

Oznake: , , , ,