V torek, 24. aprila 2018, je bil za mlade bralce prav poseben dan. Konec meseca aprila je na naši šoli že tradicionalno povezan z zaključkom tekmovanja za bralno značko. Tudi letos  ni bilo nič drugače. Bralna značka je najstarejša, a še vedno najučinkovitejša oblika spodbujanja branja. Vsako leto vestne bralce nagradimo tako, da medse povabimo gosta s področja kulture in umetnosti. Letos smo povabili umetnika, ki najraje ilustrira knjige za otroke, ilustratorja Uroša Hrovata. Že pred njegovim obiskom smo se zabavali z njegovimi ilustracijami, ki so bile razstavljene po vsej šoli in nas prijazno vabile v knjižnico. Med mladimi bralci prav gotovo ni nikogar, ki ne bi prebral vsaj kakšne knjige z ilustracijami Uroša Hrovata. Navadno goste, ki nas obiščejo, bolj poslušamo, tokrat pa smo bolj gledali. Z veseljem smo opazovali prekaljenega mojstra, ki je začel na papirju z izredno lahkostjo ustvarjati znamenitega otroškega junaka Petra Nosa. Ob prebiranju zanimivih zgodb o Petru Nosu smo nestrpno čakali, kaj se bo  izpod njegovih hitrih prstov še prikazalo. Nasmejali smo se smešnemu kozomatu zombiju in drugim likom. Za presenečenje pa je poskrbela tudi knjižničarka Darja. Izmed mladih bralk in bralcev je namreč izžrebala dve srečnici, ki sta prejeli knjigo našega gosta.

Zahvaljujemo se za lep in zanimiv zaključek bralne značke. Bilo je lepo!

Besedilo in fotografije: Lidija Čepe

Oznake: , , , ,