Dragi učenci,

ste si kdaj želeli, da bi bile pravljice resnične? Da bi lahko prepotovali svet z letečo preprogo, da bi vam zlata ribica uresničila tri želje, da bi jezdili samoroga?

Jaz sem ugotovila, da je pravljica Pekarna Mišmaš, izjemne slovenske pisateljice Svetlane Makarovič, resnična! Samo, da ne gre za pekarno, ampak vrtnarijo. Vrtnarijo Mišmaš!

Namreč, pred dobrim tednom dni se je gredica rož pri vhodu v šolo na Tovarniški čez noč čudežno polepšala. Plevel je izginil, gredica je bila okopana, rožice so bile urejene. Izkazalo se je, da so štiri pridne miške, po imenu Laura, Nina, Julia in Lana, potiho ter na skrivaj opravile dobro delo in polepšale izgled naše šole, katera zvečer žalostno vzdihuje, saj vas vse grozno pogreša.

Dobrim vilam se iskreno zahvaljujemo!

Besedilo: Petra Radujko

Fotografija: starši učenk 6. razreda