»Počitnic je konec, poletje odhaja. September se v novih čevljih sprehaja.

Malčke pospremlja v vrtčevske gaje, šolarje v šolo – tja gredo najraje.« (N. N.)

Spet smo dočakali mesec kimavec, ki nas je ponovno zvabil v hrame učenosti. Danes je naša šola že desetič odprla vrata novi četici žalskih prvošolcev. To pomeni, da je za nas letošnje šolsko leto jubilejno in seveda bomo temu primerno obeležili desetletnico delovanja šole. Prvi slavnostni dogodek smo zabeležili že danes, saj smo za letošnjo  generacijo prvošolčkov na sprejem povabili čarodeja Janija, ki nas je s poučnimi čarovnijami imenitno zabaval. Dogodka so se udeležili tudi župan, dr. Peter Verlič, direktor občinske uprave, mag. Dušan Hočevar, ravnateljica, ga. Janja Zupančič in pomočnica ravnateljice, ga. Darja Krivec. Gospod župan in gospa ravnateljica sta učence in starše nagovorila s spodbudnimi besedami in jim zaželela veliko uspehov. Verjamemo, da tako tudi bo in da bodo naši prvošolci šolo radi obiskovali. Vsak učenec je seveda prejel diplomo in rumeno rutico, v učilnici pa še posladek in skromno darilce. Ob koncu prvega šolskega dne nam je čarodej Jani zaupal, da je za vse učence in zaposlene na skrivaj pričaral tudi obilo dobre volje, s katero bomo zagotovo vsemu kos. Srečno vsem, v jubilejnem letu 2018/19!

Prispevek pripravila: učiteljica Stanka

Fotografije: Janja Pečelin, Janja Zupančič