Na vajo evakuacije smo se začeli pripravljati že pred določenim terminom, ko je z učenci v okviru razredne ure in pouka stekel pogovor o pravilih obnašanja v primeru naravne nesreče. Vajo evakuacije smo izvedli v sredo, 9. 10. 2019, ob 9.30. Med poukom smo zaslišali zvok sirene. Kuharica Mojca nas je z zvočnim alarmom opozorila na nevarnost – požar v kuhinji.

Učenci in učiteljice smo takoj zapustili stavbo in se zbrali na zbirnem mestu pri šolskem igrišču. Pridružili so se nam še otroci iz vrtca z vzgojiteljico in njeno pomočnico. Gasilci so prišli na poziv, nam pokazali potek intervencije, razkazali opremo in razložili njeno uporabo. Pogasili smo tudi ˝požar v gozdu˝.

Dan smo zaključili zadovoljni, saj smo dobro obnovili pravila reševanja iz stavbe.

Zapisala in fotografirala: Lidija Čepe

Oznake: , , , , , , ,