V torek, 6. 10., nas je obiskal gospod Primož Kosmač – dedek našega učenca Maksa. S seboj je prinesel škatlo, v kateri se je skrivalo ogromno zanimivih stvari. Najbolj nas je zanimalo, kako bomo znali sestaviti ptičjo hišico. Najprej smo se pogovorili o pticah, o njihovi hrani, življenju. Ogledali smo si slike ptičkov in ugotovili, da še ne poznamo vseh. Gospod Primož je prinesel tudi lonček sončničnih semen in orehov. Kar nekaj moči smo morali uporabiti, da smo s kladivom strli orehe. Narezal nam je jabolka. Ko smo jih pojedli, smo pazljivo shranili vse pečke. Ptički jih obožujejo. Z največjim veseljem smo se lotili izdelave ptičje hišice. Učenci so urili svoje spretnosti tudi z baterijskim orodjem. To so imeli najraje. Za nekatere je bilo to prvič. V fotografijah si oglejte, kako lepa hišica je nastala. Res smo pravi mojstri.
Gospodu Primožu smo se iskreno zahvalili z dvema pesmicama ob spremljavi kitare.
Vsak dan v tem tednu otroka se nam dogajajo čudovite stvari. Veliko imamo presenečenj, ki so namenjena prav otrokom. In to je bilo eno izmed njih. Vsi smo uživali in komaj čakamo pomlad, da se spet dobimo, kajti Maksov dedek ima za nas še eno presenečenje.

Prispevek pripravila in fotografirala učiteljica Brigita Bobnar

Oznake: , ,