Minuli teden nas je napoved nekajdnevnega obdobja lepega in sončnega vremena spodbudila, da smo učiteljice soglasno sklenile: »V ponedeljek, 16. septembra, bomo imeli športni dan.« Obvestile smo tudi kuharico Marijo, da nam je naročila pohodniško malico, saj se brez obveznega sendviča in soka ne more iti na pohod. Učenci so v ponedeljek šolske torbe zamenjali z nahrbtniki. Tokrat smo jo mahnili v nasprotno smer kot običajno. Na Mlačevem smo naredili prvi krajši postanek, nato pa nas je pot vodila mimo njiv in travnikov do Spodnjega Blata. Pri čebelarskem domu, kjer je bil naš cilj, smo si oddahnili, odpočili in okrepčali z zasluženo malico. Na bližnjem igrišču smo odigrali obvezno nogometno tekmo, nato pa se podali nazaj proti šoli. Prvi športni dan smo dali pod streho. Odločitev je bila pravilna, saj se obeta ohladitev.

Prispevek in fotografije: Stanka Erjavec

Oznake: , ,