V četrtek, 11. 3. 2021, smo imeli tehniški dan. Izdelovali smo hladilne torbe. Imeli smo veliko različnih materialov v naravoslovni škatli. Izdelovali smo iz stiropora in iz lepenke. Razdelili smo se v dve skupini (prva skupina je rezala stiropor, druga je rezala lepenke za škatlo). Po malici smo si privoščili gibalni odmor na šolskem igrišču. Po koncu odmora smo se zamenjali in tako je druga skupina začela rezati stiropor, prva pa lepenko. Bilo je zabavno! Ko smo vsi imeli vse dele, smo jih samo še zlepili skupaj. Morali smo biti res natančni, da se nam ni kaj uničilo. Pri tem sem bila malo površna. Na koncu sem škatlo okrasila, da bi vedela, ali je moja. Na koncu smo samo ovrednotili svoje delo in predlagali oceno našega izdelka. Nato smo hladilne torbe ocenili skupaj z učiteljico.

Šolski dan je bil krasen in kljub vsej tremi sem videla, da ni tako težko kot sem pričakovala. Splačalo se je potruditi. Po koncu pouka so nekateri odšli domov ali na avtobus, jaz pa sem ostala v podaljšanem bivanju in počakala starša. Ta dan mi je bil zelo všeč in upam, da bomo še imeli takšne ustvarjalne dneve.

Zapisala: Kim, 5. a J

Fotografirala: razredničarka 5. a J