V ponedeljek, 24. 9. 2018, so imeli prvošolci in drugošolci 1. tehniški dan. Učenci so od doma prinesli odpadno kartonsko embalažo, ki so jo uporabili za izdelavo prometnih sredstev.

Najprej smo se pogovorili o prometnih sredstvih, ki spadajo v posamezno vrsto prometa. Učenci so imeli na mizah pripravljeno lepilo in škarje. Preden smo začeli z ustvarjanjem, smo zložili ves material pred tablo na tla. Vsak si je vzel pet do deset minut časa za premislek, kaj bo ustvarjal. Ko so dobili idejo, so začeli z ustvarjanjem. Potrebno je bilo veliko  ustvarjalnosti in spretnih rok, da so iz kartonskih škatel, tulcev, lončkov in papirja nastali zanimivi izdelki. Vse izdelke smo razstavili in si jih ogledali. Ugotovili smo, da je odpadni material lahko dobra igrača. Še naprej ga bomo koristili, saj nam idej nikoli ne zmanjka.

Besedilo in fotografije: Lidija Čepe

Oznake: , , , ,