V letošnjem letu se Teden otroka povezuje s TOM telefonom, ki praznuje 30 let. Odgovor je pogovor je tako tema, ki združuje praznovanje obletnice TOM telefona in Teden otroka. Ob 3o-letnici TOM telefona smo si najprej ogledali video poslanico, v kateri nastopata nadvse priljubljena igralka Nika Rozman in voditelj Malih sivih celic na RTV Slovenija Nik Škrlec. Proti koncu tedna smo dobili nenavaden obisk – čisto pravega ježka, ki smo ga s pesmico pospremili v gozd novim dogodivščinam naproti. Kdo ve, morda ga še kdaj srečamo, ko se bomo sprehajali do studenčka. Teden smo zaključili z vajo evakuacije skupaj z gasilci PGD Velika Račna.

Zapisala: Lidija Čepe

Učenci 4. in 5. razreda so dogajanje celega tedna strnili v nekaj misli.

“Tisti teden sem se počutil zelo srečno in veselo.”

“Špricali smo drevesa in dobili bombone od poveljnika Mirkota.”

“Všeč mi je bil film Gajin svet. Naučila sem se, da ne smem verjeti vsega na internetu.”

“Izvedela sem, da TOM telefon deluje že 30 let.”

“Zelo mi je bila všeč požarna vaja in tehniški dan.”

“Ko smo imeli tehniški dan, si je vsak učenec lahko izbral eno glasbo, kar je še popestrilo dan.”

“Škoda, da bo teden otroka šele drugo leto spet.”

Fotografije: učiteljice PŠ Kopanj

Oznake: , ,