Projekt Talking kites around the world je projekt, ki spodbuja mir, strpnost, spoštovanje, sprejemanje drugačnosti, solidarnost … Združuje otroke s celega sveta, saj ob tej priložnosti izdelajo zmaje, ki jih okrasijo z lepimi mislimi.

Projekta izdelovanja zmajev so se učenci lotili z navdušenjem. Pokazali so svoje spretnosti in ustvarjalnost, saj je vsak lahko izdelal zmaja po svojih željah.

Nekaj časa smo posvetili razmisleku in pogovoru o otrokovih pravicah, sprejemanju drugačnosti, medsebojnih odnosih in o ohranjanju miru. Spoznali smo Janusza Korczaka, gospoda, kateremu je celoten projekt tudi posvečen. Korczak se je zelo zavzemal za pravice otrok, ustanovil in vodil je tudi sirotišnico.

Na koncu so učenci na zmaje  zapisali misli, ki so se jim utrnile ob pogovoru, ali pa želje, ki bi jih zaželeli prav vsem otrokom tega sveta.

Najbolj pa so se veselili trenutka, ko so zmaje lahko spustili v nebo, saj so njihove dobre misli tako poletele med vse ljudi.

Zapisala: Kristina Klinc

Fotografirali: L. Šajn, K. Klinc