Na naši podružnici smo drugošolci razdeljeni na dva oddelka: 2. a in 2. b. Vseh skupaj nas je kar 34. Šolsko leto smo začeli s privajanjem na nova pravila in omejitve zaradi koronavirusa. Pouk smo zato večkrat izvajali na prostem, roke smo umivali še pogosteje kot sicer, maske pa so postale že pravi modni dodatek. V preteklem mesecu smo se naučili 12 malih tiskanih črk, seštevali in odštevali smo s prehodom, tikanje učiteljic in drugih zaposlenih na šoli zamenjali z vikanjem, izvedli smo testiranje za ŠVK, ki ga nismo mogli opraviti v 1. razredu, z branjem v nadaljevanjih smo spoznali Oskarja, pošast Mici in Balončkovega Petra ter uprizorili dramsko igro o sovici Oki, za katero smo sami izdelali lutke. Vključili smo se tudi v projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah, kjer smo se s kokoško Rozi trudili hoditi v šolo peš, s šolskim avtobusom ali celo s kolesom in skirojem. Poletje je zamenjala jesen, mi pa že zremo v mesec oktober, ki nam bo zagotovo prinesel obilo veselih, poučnih in zanimivih trenutkov.

Prispevek pripravila: Špela Zrimšek

Fotografije: Maja Mišič in Špela Zrimšek