Učiteljice prvih razredov so učencem predstavile vse prostore na naši šoli. Tako so spoznali kuharice, čistilke, hišnika, vodjo šole in vse zaposlene na šoli. Sedaj učenci točno vedo, v kateri prostor stečemo po metlo, v katerem prostoru lahko tečemo in katerem prostoru jemo zelo dobro kosilo. Samo en prostor na šoli pa je bil zaprt in vanj smo prvič stopili v ponedeljek. Prijazna knjižničarka nam je predstavila šolsko knjižnico in prostor, kjer so shranjene knjige, ki so najbolj primerne za nas. Nas pa niso zanimale le knjige, revije, pravljice in slikanice. Iskali smo nekoga v knjižnici, ki je izgubil čisto majhno rdečo kapico. Ker nismo našli v knjižnici nikogar, ki bi mu bila kapica prav, smo jo zataknili za sliko drevesa v knjižnici. Na poti iz knjižnice pa smo opazili še tri drevesa na šolskem hodniku. Na panoju piše, da so to bralna drevesa. Naj zaenkrat ostane še skrivnost čemu so drevesa namenjena, namreč prvošolci imamo zelo radi skrivnosti.

Prispevek uredila in pripravila: Tanja Galli

Fotografije prispevala: Tanja Galli