Pravijo, da je vsak začetek težak. Tako smo menili tudi prvošolci, a smo si ob zaključku prvega meseca v šoli podelili pohvalo, saj smo se zelo uspešno in hitro privadili šolskemu ritmu. Prve dneve smo oblikovali pravila, ki omogočajo, da delo v podaljšanem bivanju poteka brez večjih motenj in se tako vsi dobro počutimo. Ob socialnih igrah smo spoznavali drug drugega, si skušali čim hitreje zapomniti imena sošolcev in že so se začela spletati nova prijateljstva.

Z različnimi dejavnostmi smo obeležili teden Trajnostne mobilnosti, začetek jeseni in dan slovenskega športa. Naslikali smo avtoportrete, ki krasijo steno na hodniku, iz papirja smo zgubali ježke, ki nas vsako jutro prijazno pozdravijo, ustvarili smo slike iz naravnih materialov, prepevali pesmi in ob njih zaplesali. Vsak dan smo našli čas za sprostitev ob igri in gibanju. Junaki iz pravljic, ki smo jih poslušali, so nas naučili, da je začetek težak, a potrebno je poskusiti in vztrajati, saj majhni koraki vodijo do uspeha.

Prispevek napisala: učiteljica Anica

Fotografije: Anica Kastelec