V šoli posvečamo pozornost tudi temam, ki so zelo aktualne v vsakdanjem življenju. Prav zagotovo je ena takšnih tudi prometna varnost. Vsaka poškodba ali celo smrtna žrtev je preveč.

Pri pouku smo se v zadnjem času nekoliko več pogovarjali o najpogostejših vzrokih za nastanek prometne nesreče. Otroci o tem veliko vedo. Zelo pomembno je, da smo jim učitelji, starši … dober zgled. Tokrat smo zamenjali vloge in smo učenci postali staršem velik zgled.

Izdelali smo različne »prometne opomnike« in jih namestili v njihove avtomobile. Sporočili smo jim, da jih imamo zelo radi in jih prosili oziroma spomnili, da k vožnji ne sodijo alkohol, hitra vožnja, prekratka varnostna razdalja in uporaba telefona.

Dragoceno je naše življenje, zavedajmo se tega vsi.

Upamo, da nam je vsaj malo uspelo. Želimo vam varno in srečno vožnjo.

Fotografirale: učiteljice Maja, Miša in Alenka

Prispevek pripravila: razredničarka 5. a J