V torek, 18. 12. 2018, smo učenci in učiteljice PŠ Kopanj ter otroci in vzgojiteljice vrtca Trobentica za krajane pripravili prireditev v Kulturnem domu Račna, na kateri smo proslavili dan samostojnosti in enotnosti. Recitirali smo domovinsko pesem in zapeli 7. kitico himne. Urno je zaplesala tudi naša folklorna skupina.

Drugi del prireditve pa smo posvetili božičnemu vzdušju. Naš pevski zbor je odpel kar nekaj toplih, decembrskih pesmi, s katerimi je ogrel prav vso dvorano. Tudi vrtčevski otroci so pokazali, kako dobro in samostojno znajo nastopati. Z lutkovno predstavo smo se popeljali globoko v gozd k živalim in njihovim domovom, nato pa so učenci 1. in 2. razreda s pesmijo voščili srečo, ki nas bo spremljala skozi leto. Za tem je sledila igra Pismo Dedku Mrazu, kjer so učenci s hudomušno igro nasmejali gledalce. Skozi prireditev so nas popeljali pravi voditelji, učenci 5. razreda. Skupaj smo preživeli prijeten, praznični večer.

Zapisala in fotografirala: Sara Kurbus

Oznake: , , ,