Naša Podružnična šola Žalna je v letošnjem šolskem letu praznovala deset let, zato smo v četrtek, 6. junija, s kulturno prireditvijo obeležili ta lepi jubilej. Učenci in učitelji smo pripravili pester program, ki sta ga povezovala petošolca Tija Kastelec in Jernej Brlan. Na prireditvi so obiskovalce nagovorili poslanec Državnega zbora Republike Slovenije Janez Janša, ki je obiskoval staro šolo v Žalni, župan Občine Grosuplje dr. Peter Verlič, ravnateljica Janja Zupančič in vodja šole Stanka Erjavec. Na počastitev obletnice smo povabili tudi nekdanjega župana, gospoda Janeza Lesjaka, nekdanjega ravnatelja, gospoda Božidarja Gabrijela, in nekdanjo vodjo šole, gospo Meto Košir. Učitelji smo ponosni, da lahko svoje poslanstvo opravljamo na tako lepi šoli, ki je postavljena v idilično okolje in našim otrokom omogoča optimalne pogoje za učenje. Ob koncu prireditve so učenci skupaj z učiteljicami,zapeli himno PŠ Žalna, ki jo je napisala naša učenka Brina Hribar, uglasbil pa gospod Ernest Miklič. V jubilejnem letu so v šoli potekale številne dejavnosti in natečaji, izdali pa smo tudi zbornik.

Več o dogodku si lahko preberete na občinski spletni strani:

Zapisala:  T. P. B.

Fotografije: Jana Roštan