Pred dnevi smo učiteljice podružnične šole Žalna prejele video posnetek s predstavo, ki sta jo pripravili naši učenki, sestri Klara in Ela.

»Glavna pobudnica za predstavo je bila Klara, vendar brez pomočnice Ele predstave ne bi bilo mogoče narediti. Idejo za predstavo je dobila Klara, ki si je zamislila, kako naj bi potekala zgodba (imena nastopajočih, celotno zgodbo, oder …). Skupaj sta narisali slike za ozadje, ki sta jih po vrstnem redu vstavili v prozorno mapo za registre in jih nato po vrsti jemali ven. Za oder sta uporabili škatlo od jabolk, za zaveso pa kar otroški plenici, ki sta ju obesili na Elino metrsko kuhalnico, ki jo je zadela na veselici. 🙂 Celotna predstava je nastala v dveh dneh, preden pa sta nam domačim predstavo pokazali, sta jo odigrali le dvakrat,« je na naša vprašanja odgovorila mami Mojca, ki je vse tudi posnela.

Učiteljice smo bile nad videnim navdušene in enotnega mnenja, da tudi vas povabimo k ogledu.

Prispevek je pripravila učiteljica Stanka, del prispevka pa je napisala gospa Mojca Hrovat.

Avtorice videa: Ela, Klara in Mojca Hrovat.

Fotografija: Stanka Erjavec

Oznake: , ,