Prve letošnje počitnice so učenci v oddelku podaljšanega bivanja že komaj čakali. Da bi zadnji teden še hitreje minil, so vsak dan lahko sodelovali na ustvarjalnih delavnicah na toplem jesenskem soncu.

Iz odpadnih materialov so izdelovali večnadstropne stavbe z običajnimi prostori in opremo, bazeni, tobogani, vrtovi, kavarnami, gugalnicami in terasami. Domišljija jih res ni razočarala.

Pogovarjali so se o pomenu praznikov, ki bosta med počitnicami, ter izdelovali strašljive buče iz naravnih in odpadnih materialov. Toplo vreme so izkoristili za bosonogo igro z novimi igračami v peskovniku in izdelovanje puhastih duhcev iz volne.

Za zbiralno akcijo plastičnih zamaškov so pripravili večjo škatlo, ki so jo oblepili s starejšimi izvodi otroških revij.

V petek pa je zadišalo po palačinkah, ki so jih otroci sami pekli in namazali ter se sladkih ust še zavrteli po »rusko, nemško in finsko«.

Fotografirala in zapisala: Lidija Šajn

Oznake: , , , , , , , , , ,