Koronavirus je nalezljiva bolezen in da bi preprečili širjenje bolezni, smo zaprli lokale, šole, vrtce, nekatere službe  … Seveda bi se raje učil v šoli, a tako pač je. Res ne vem, kdaj se bomo spet videli, saj sedaj ne smemo ven iz domače občine. Najbolj so prizadeti starejši in dojenčki pod enim letom in to vse delajo za njih. Glavni prenašalci smo pa ravno mi, otroci. Zanima pa me, zakaj nekateri še vedno ne spoštujejo ukrepov za zajezitev bolezni in s tem ogrožajo vse druge. Pravijo, da je to kuga 21. stoletja. Znaki bolezni so vročina, kašelj, težko dihanje, bolečine v mišicah in utrujenost.

To vem o koronavirusu.

Sem pa na to temo ustvaril tudi izdelek za LUM. Z voščenkami sem najprej narisal mavrico in jo potem prekril s črnino, ki jo je v naše kraje prinesel koronavirus. Potem sem z zobotrebcem narisal ledeno goro. Tisti del gore, ki je nad morjem, nam kaže le strah in vse slabo, zato sem ga označil z minusi. Koronavirus pa prinaša tudi veliko plusov, ki jih pogosto ne vidimo. Da jih opazimo, se moramo potopiti vase, zato sem jih na ledeni gori označil s plusi in pod vodno gladino. V naši družini se to prav pogosto pogovarjamo. Veliko mislim na Vas in res upam, da ste Vi, vsi sošolci in vse sošolke, zdravi in da se dobro počutite.

Pa lep dan še naprej.

Ažbe  4.  r

# OSTANI DOMA

Zaprli so šole
kot kakšna oddaja,
a le to zato,
ker virus razsaja.

Doma se učimo,
v mislih ponovimo,
delamo zaloge
in delamo naloge.

Pogrešamo prijatelje,
da skupaj bi se igrali,
spoznavamo pisatelje,
veliko smo prebrali.

Ostanimo doma,
da zdravi bomo vsi,
ker okuženega je že pol sveta,
da ne bomo še mi.

Vita, 4. r

UČENJE NA DALJAVO

Učenje na daljavo,
dobro gre mi v glavo.
Odlično gre vse delo,
potem pa še veselo.

Občutki so zanimivi,
in zelo igrivi.
Srce mi močno utripa,
ker nas virus niha.

Učiteljice pridne so,
ker nam snov pošiljajo.
Mi pa vsak dan naloge rešujemo
in ob tem se izobražujemo.

V karanteni smo,
to je zelo zanimivo.
Čez nekaj časa v redu bo vse,
spet srečno videli bomo se.

Luciana, 4. r

Fotografirali starši učencev DE Adamičeva