Tudi mi, prvošolci in prvošolke z Adamičeve, imamo te dni prve šolske jesenske počitnice. Dragoceni čas s svojimi bližnjimi najraje izkoristimo za prebiranje pravljic, risanje, skakanje po lužah, sprehode v naravi, poležavanje, vožnjo s kolesi, peko piškotov in brezskrbno igranje. Vseeno se pogosto spomnimo na pestro in prijetno septembrsko in oktobrsko dogajanje v šoli. Tudi sedaj bi se večkrat radi učili in igrali v družbi svojih sošolcev in sošolk. Radi bi igrali v razredni gledališki predstavi, sodelovali pri razrednem koncertu, se razgibali ob šaljivih medrazrednih štafetnih igrah, odšli na lov za zakladom, se skupaj peljali z avtobusom v Ljubljano in skupaj doživeli še marsikaj novega. Potrudili se bomo spočiti in nabrati novih moči za morebitni prihajajoči pouk na daljavo. Pogrešamo šolsko vzdušje, svoje sošolce in sošolke, učiteljice in učitelje, kuharice, čistilke in knjižničarko. Želimo si, da kmalu zopet stopimo skozi šolska vrata na Adamičevi, pa čeprav z obraznimi zaščitnimi maskami.

Prispevek pripravila in fotografirala: Ana Potokar Blatnik

Oznake: , ,