Od 8. 9. 2019 do 13. 10. 2019 poteka v Sloveniji drugi Nacionalni mesec skupnega branja 2019. Učenci 4. c A smo razmišljali, kako bi k branju povabili še druge učence in delavce naše šole. Odločili smo se, da pri likovni umetnosti izdelamo bralne kartončke, nanje zapišemo misli o branju in knjigah ter jih raznesemo po razredih. Sestavili smo poslanico, da so učenci vsakega razreda vedeli, zakaj jim podarjamo bralne kartončke. Vsebino poslanice smo tudi posneli.

Zelo smo bili ponosni na svoje delo. V razred smo povabili tudi gospo ravnateljico in ji predstavili delo. Veseli smo bili njenih spodbudnih besed. Učenci in delavci šole so nas pohvalili in obljubili, da bodo tudi oni brali vsaj petnajst minut na dan.

Patricia: Vesela sem, da sem razveselila druge ljudi. Všeč pa mi je tudi, da drugi spoštujejo naš trud.

Luka: Pri izdelovanju bralnega kartončka sem se zelo trudil. Naučil sem se, da je branje pomembno.

Prispevek pripravili: učenci 4. c A in razredničarka

Fotografirala: Zvonka Ziherl