Kot smo vam obljubili, vam predstavljamo tudi izdelke devetošolcev, ki so jih ustvarili pri pouku likovne umetnosti na daljavo. Učenci so izdelovali makete urbanističnega prostora.

V današnjem svetu hitrih sprememb je toliko bolj pomembno, da je prostor dobro načrtovan in organiziran, ter človeku in okolju prijazen. Zato so učenci dobili nalogo oblikovati mesto ali vas po teh merilih. Razmišljali so o tem kam umestiti ceste, trge, ulice, parke, stanovanjske bloke, hiše, sakralne objekte, tržnice, parkirišča, šole, bolnišnice, industrijske cone…, da bi bili vsi prostori funkcionalni in smiselno povezani med seboj. Kako izvrstno jim je to uspelo prenesti v prakso, si lahko ogledate v kratkem predstavitvenem filmu.

Avtorica članka in tehnična obdelava fotografij: Helena Zalokar Kuhar
Montaža: Andrej Novljan