Učenci petega razreda PŠ Žalna so se v okviru dodatnega pouka lotili programa Misija Luna, ki ga za Slovenijo organizira Zavod Super Glavce. Otroci uporabljajo preprosto orodje LEGO Education WeDo (legokocke, motorček, tipala itd.). Med procesom dela se poleg znanstvenega raziskovanja otroci učijo vrednot First Lego League – vrednot, kot so odkritje, inovativnost, vpliv, vključevanje, skupinsko delo in zabava. Tema letošnjega programa je Misija Luna. Na uvodnem srečanju nas je po videu nagovoril astronavt, nato pa smo se seznanili z začetki raziskovanja Lune. Astronavti nameravajo ponovno obiskati Luno, naš cilj pa je do aprila sestaviti bazo na Luni in jo predstaviti ostalim. Razmere na Luni so precej drugačne od teh na Zemlji, zato moramo dobro razmisliti, kaj vse bomo potrebovali. Naučiti se moramo tudi glavnih prvin programiranja. Imamo tudi video raketa_vlecenje, s katerim predstavljamo svoje delo.

Prispevek in fotografija: mentorica Tanja Pogorelčnik Burger

Oznake: , , ,