Prekositi samega sebe v času šolanja od doma je težja naloga, kot če bi pouk potekal izza šolskih klopi. A s pravo nalogo, smo učiteljice ugotovile, da je mogoče tudi to.

Učenci in učenke 3. razredov DE Adamičeva so pri pouku književnosti spoznali detektivski prigodi. Nato so si izbrali eno ter jo pri pouku likovne umetnosti ilustrirali po navodilih učiteljice.

Ko so dekleta in fantje pričeli z oddajanjem nalog, je bilo opaziti, da sta zgodbi Kamen modrosti in Kdo je na vrsti? popolnoma navdušili in motivirali mlade bralce in bralke. Ustvarjalnega dela so se lotili z neizmerno zavzetostjo in veliko jih je izven cone udobja našlo odličnost, ki so je sposobni, ne pa vedno voljni poiskati. Lahko ste ponosni nase!

Prispevek pripravila: Aja Komel

Fotografirali: starši tretješolcev DE Adamičeva