Učenci in učiteljice PŠ Kopanj sporočamo, da smo pretekli teden zelo uspešno izvedli projekt “Gremo peš s kokoško Rozi”. V šolo smo prihajali peš in s kombijem ter pri tem ugotovili, da so trajnostni načini prihajanja v šolo zabavni, da smo veliko naredili za svoje zdravje, prispevali k varovanju okolja in varnejši okolici šole. Ves teden smo v dnevnike beležili aktivnosti, razmišljali o prometu in pridno zbirali kartice. Ustavil nas ni niti deževni petek.

Presegli smo zastavljeni cilj in naši kokoški Rozi prislužili zlato medaljo. Še več – večina učencev je nad hojo navdušila še učiteljice, babice, dedke, starše, mlajše bratce in sestrice in ves teden hodila peš tudi domov.

Spoštovani starši, najlepša hvala za dobro voljo in podporo pri izvedbi projekta. Hvala, da si vzamete čas in parkirate nekaj korakov stran od vhoda šole in ste najboljši zgled svojim otrokom. Verjamemo, da se bo ta navada ohranila, zato bomo načine prihodov v šolo in domov spremljali celo šolsko leto.

Zapisala: Lidija Šajn

Fotografije: L. Šajn, A. Perko in starši učencev PŠ Kopanj