V tednu otroka smo se žalski drugošolci na sončen jesenski dan odpravili na naravoslovni dan v gozd. V razredu smo se pogovorili o bontonu v gozdu, ponovili pravila, ki veljajo za pešce v prometu, in se polni pričakovanj odpravili na pot. V gozdu se je med raziskovanjem ustavil čas oziroma je minil, kot bi mignil. Učenci so veselo tekali po gozdu z lupami in opazovalnimi lončki. Našli so veliko različnih gob, pajkov in polža. Opazovali so rastline, odpadlo listje, osamele drevesne štore in pajčevino. Gozd so učenci spoznali preko različnih čutil, saj so prisluhnili zvoku narave, si ogledali gozdno raznolikost, pri tipanju doživeli različne občutke ter se predali vonju gozdne svežine. Igrali so se igro fotograf in z listi, vejicami, mahom ter gozdnimi plodovi sestavljali gozdne slike. Dan je bil zanimiv in poln novih spoznanj.

Prispevek in fotografije: učiteljica Maja Mišič

Oznake: ,