Učenci 5. b A smo se pridružili projektu OŠ Brinje. Pri pouku smo brali knjigo Bratec in Kljukec s strehe ter pripravili kar nekaj izdelkov o tej knjigi.

V torek, 12. 6. 2018, pa smo se odpravili na OŠ Brinje, kjer je potekala prireditev ob otvoritvi razstave Dežele Astrid Lindgren v Mestni knjižnici Grosuplje. Predstavili so se učenci 4. in 5. razreda s petih osnovnih šol, ki so prebrali različne knjige omenjene  avtorice.

Naš razred je izdelal zgodbo in jo predstavil s pomočjo gledališča kamišibaj. Na prireditvi smo dobili vstopnice in se zelo zabavali. Po končanem uradnem delu smo se posladkali s sladicami in pijačo.

Mentorji, ki so pri predstavitvi sodelovali, so dobili priznanja za uspešno delo.

Izdelke, ki so jih otroci izdelali, si lahko ogledate v Mestni knjižnici Grosuplje. Še posebej vabljeni v kotiček Bratca in Kljukca s strehe, kjer se lahko poigrate tudi s kartami.

Projekt nam je bil všeč in upamo, da se bodo šole med seboj zopet srečale.

Prispevek pripravili: Neža in Nika, 5. b A

Fotografirala: Zvonka Ziherl