Vse lepo prehitro mine, kar vsekakor velja za učence 7. a- in b-razreda ter njihove učiteljice. Pri jutranji telovadbi nas pozdravi sončno jutro, konec dejavnosti obarvajo mnogi odtenki sončnega zahoda. V prostem času učiteljice uživamo v pogledu na morje in vonju rožmarina, učenci pa imajo na razpolago mnogo kotičkov za skrivne klepete in igrišče za športne igre. Burja nas še vedno spremlja, zato smo se je že navadili. Morda je pa res, da nas krepi in smo še vedno vsi zdravi.

Dnevi so zapolnjeni z zanimivimi dogodivščinami, preizkušnjami, izzivi – skratka, to je prava šola v naravi.

Kljub močnemu vetru smo pogumno zaveslali proti solinam, kjer smo si ogledali zanimiv muzej solinarstva, prav tako smo se podali na kolesarski izlet do hrvaške meje, doživeli edinstveno izkušnjo v parku Forma Viva, kjer smo kamnite skulpture domišljijsko oživeli v zanimivih zgodbah.

Danes smo izdelovali nakit, zvečer pa gremo na nočni sprehod do Portoroža. Upamo, da bo odprta kakšna slaščičarna, saj ne moremo priti z morja, ne da bi si privoščili vsaj kepico sladoleda.

O jutrišnjem dnevu pa vam bomo lahko kaj povedali že doma.

Sedmošolci (a in b) ter učiteljice

Besedilo: Betka Jamnik

Fotografije: Betka Jamnik, Margareta Obrovnik Hlačar