Petošolci PŠ Št. Jurij smo pri dodatnem pouku raziskovali, ali učenci naše šole radi hodijo v šolo. V kratki anketi so bili možni trije odgovori: da, srednje in ne. Učenci od 2. do 5. razreda so svoj odgovor pisno utemeljili, prvošolci so le izbrali enega izmed emotikonov.

Sledilo je razvrščanje listkov glede na izbiro. V anketi je sodelovalo 122 učencev.

Rezultati so naslednji:

82 učencev je izbralo odgovor DA,

23 učencev je izbralo SREDNJE in

17 učencev ODGOVOR ne.

Rezultate smo prikazali s stolpčnim prikazom. Zapisali smo tudi najpogostejše odgovore.

Rezultate pa smo se naučili prikazati tudi s pomočjo računalniškega programa, pri čemer je rezultat izražen v odstotkih. Bili smo uspešni, naučili smo se tudi nekaj novega. Delo je bilo zanimivo in tudi odgovori so nas kar razveselili. Naša raziskava se nam zdi zanimiva za nadaljnji razgovor v vsakem oddelku.

Prispevek pripravili: učenci 5. r. z razredničarko

Fotografirala: razredničarka 5. r.

Oznake: , , ,