Četrtošolci iz PŠ Žalna so se v sredo, 2. 10. 2109, srečali z ekipo zanimivega projekta, ki se ukvarja z osmišljanjem dejstva, da so vse ovire v življenju premostljive, če le imaš voljo in najdeš pravo pot.

Učencem so Urša (ki je invalidka), Jurij in Sandra na zanimive načine pokazali, kako se lahko tudi oseba, ki je invalidna ali drugače prikrajšana, v življenju znajde. Lahko celo pleše na invalidskem vozičku, se sprehaja z nami, vodi seminar, živi polno življenje. Urša nam je zaupala svojo zgodbo in povedala, da je tudi mamica 6-letnega sina.

Učenci so se s pomočjo gibanja, plesa, socialnih iger, prilagajanja, pogovora, risanja … spoznavali z možnostmi, ki jih imajo osebe, ki so kakorkoli prikrajšane. Skupaj smo imeli tudi malico in kosilo, tako da so imeli stik z izvajalci tudi izven usmerjenih dejavnosti.

Zanimivo je bilo vprašanje enega izmed učencev: »Kdaj bomo pa skočili čez Luno?«

Jurij se je zasmejal in rekel, da v resnici ne bomo skakali čez Luno, da pa to pomeni, da je mogoče tudi tisto, kar se nam zdi sprva nemogoče.

Preživeli smo zanimiv dan, malce drugačen kot sicer in to kažejo tudi izjave nekaterih učencev.

Všeč mi je bilo, ko smo hodili z zaprtimi očmi. Če nas ni nihče vodil, smo se zaleteli. (Lara)

V spominu mi je ostal ples Jurija in mojih sošolk. (Nia)

Zadnja točka, nastop pred drugimi ob glasbi, mi je bila najbolj všeč. (Tibor)

Zanimivo se mi zdi, kako se lahko invalidi vsega naučijo. (Lan)